Liberecký kraj se zúčastní Saských vánočních trhů v Bruselu

29. 09. 2014

Liberecký kraj navazuje na tradici a zúčastní se vánočních trhů organizovaných saským zastoupením v Bruselu. Návštěvníci si mohou vybrat z velkého množství tradičních vánočních ozdob ale také se občerstvit. Jedním ze stánků bude vedle saského řeznictví či pekařství také stánek Libereckého kraje s našimi specialitami.

Účast byla domluvena při osobní návštěvě Dr. Mathiase Müllera ze saského zastoupení v Bruselu v sídle Libereckého kraje před 2 týdny. Sešel se s vedoucím vnějších vztahů KÚLK p. Denisem Tomášem a zástupcem kraje v Bruselu p. Pavlem Brandou.

„Jedná se o již tradiční bruselskou akci. Trhy jsou v Bruselu velmi populární – navštíví je okolo 4.000 návštěvníků“ – dodává Pavel Branda, vedoucí zastoupení LK v Bruselu.

Trhy se uskuteční v termínu od 20. do 24. listopadu 2015. V předvečer trhů se koná slavnostní recepce pro bruselské politiky a další důležité kontakty. Zahájení se plánuje zúčastnit i hejtman Libereckého kraje p. Martin Půta. „Přeshraniční spolupráce, která probíhá mezi našimi regiony, tak symbolicky pokračuje i v Bruselu“, dodal hejtman.