Konference zainteresovaných stran o Strategii EU pro jadransko-jónský region

04. 02. 2014

Společně s Řeckým předsednictvím v Radě Evropské unie pozvala Evropská komise všechny zainteresované strany na konferenci o Strategii EU pro jadransko-jónský region, která se bude konat v Aténách v období 6. - 7. února.

Strategie EU pro jadransko-jónský region se týká 8 zemí: 4 z nich jsou členy EU (Chorvatsko, Řecko, Itálie a Slovinsko) a 4 mimo EU (Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora a Srbsko). Makroregionální strategie se zaměří na klíčové oblasti v regionu, mezi které patří povzbuzení inovativního růstu v mořské a námořní oblasti, propojení regionu, zachování, ochrana a zlepšování životního prostředí a zvýšení atraktivity regionu. Během konference promluví Johannes Hahn, komisař pro regionální politiku; Maria Damanaki, komisařka pro rybolov a námořní záležitosti; řecký premiér Antonis Samaras, a ministři zahraničních věcí všech 8 zúčastněných států.

p.branda@ern.cz